Vis daugiau žmonių perka mišką

Kiekvienam žmogui svarbu rūpintis savo ir savo esamos bei būsimos šeimos pinigine gerove. Norima, jog stabili finansinė padėtis laikytųsi ne tik čia ir dabar, bet ir po daugelio metų. Būtent todėl vis daugiau ir daugiau žmonių perka mišką ir taip investuoja ne tik į savo, bet ir į būsimų vaikų ar vaikaičių ateitį. Šiame straipsnyje pasidalinsime patarimais, kurių vertėtų įsiklausyti perkant mišką.

Visų pirma, verta žinoti, jog miškų kaina yra nustatoma atsižvelgiant į hektarus. Viskas atrodo paprasta, tiesa? Deja, bet realybė daug sudėtingesnė. Vieno miško ploto hektaras nėra lygus kito hektarui – jis gali kainuoti nuo kelių šimtų iki keliolikos tūkstančių eurų.  Nuo ko tai priklauso?

Miško kaina yra sąlygojama daugybės skirtingų faktorių. Tai, kokia yra nusistovėjusi žemės ploto vertė Lietuvoje ir netgi užsienyje (tai itin aktualu užsieniečiams, nuo 2004-ųjų metų galintiems įsigyti miško teritoriją Lietuvoje), kokia yra medienos pasiūla ir paklausa bei panaudojimo tikimybė apsprendžia, kiek gali tekti sumokėti už konkrečią vietą.

perka miskaBe viso to, didelę įtaką turi ir geografinė padėtis ir patys medžiai. Pirmuoju atveju verta itin pasidomėti, kokioje teritorijoje perkate konkretų žemės plotą. Gali būti, jog ne tik sumokėsite daug daugiau nei norite einamuoju laikotarpiu, bet neišvengsite ir mokesčių naštos ateityje. Verta atsiminti ir tai, jog šalia didžiųjų miestų, tvarkingų ir patogių kelių, ežerų bei upių esantys žemės plotai yra kur kas brangesni. Toks pasirinkimas būtų tinkamas, jeigu nuspręstumėte imtis kaimo turizmo veiklos ar ruoštumėtės vėliau turimą žemės plotą parduoti. Kalbant apie medyną, svarbu pasidomėti, ar jūs, žmonės, kurie perka mišką, galėsite jame atlikti miško kirtimo darbus ir taip užsidirbti iš pagaminamos medienos. Jeigu ne, galite nuspręsti, jog investuoti į tokį nekilnojamąjį turtą jums neapsimoka.

Ko gero, svarbiausias dalykas, kurį gali padaryti kiekvienas, kuris perka mišką – tai neskubėti ir išsiaiškinti. Tai tikrai neturėtų būti spontaniškas sprendimas, kadangi tai gali nulemti jūsų finansinę padėtį – gerėjančią ar prastėjančią. Būtent todėl verta išnagrinėti visą prieinamą teisinę informaciją savarankiškai, galbūt netgi kreiptis į specialistus ar miškininkystės srityje dirbančius asmenis. Toliau derėtų perskaityti visus iki vieno skelbimus – tiek internete, tiek laikraščiuose, pasiteirauti informacijos socialiniuose tinkluose ir, žinoma, kreiptis į draugus, pažįstamus ir artimuosius, susidūrusius su miško pirkimu. Jų patirtis leis pasimokyti iš klaidų ir priimti geriausią sprendimą.