Rožes ir tulpes auginti galima ir dirbtinėmis sąlygomis

rozesŠiltais metų laikais gėlės puošia ne tik privačius kiemus – gėlininkystės veikla susidomi ir tie, kurie bando iš to pasipelnyti. Mūsų šalyje bene labiausiai gėlininkus ar šiaip paprastus augintojus domina tulpės bei rožės. Šias gėles jie dažnai augina ir pardavimui. Ypač artėjant vasaros pabaigai, rožių bei tulpių paklausa išauga dėl artėjančios rugsėjo pirmosios dienos, kuomet visi moksleiviai sveikina savo mokytojus bei auklėtojus. Jeigu jūs esate iš tų, kurie domisi gėlininkyste, tai pirmiausia jums derėtų ieškoti informacijos apie šių gėlių rūšių auginimo subtilybes. Mat Lietuvoje ne visada pasitaiko palankios oro sąlygos, todėl tenka jas pagerinti dirbtiniais būdais.

Kas liečia dirbtines oro sąlygas, tai čia labiausiai akcentuojama šviesa bei šiluma. Jeigu gėlės auginamos pardavimui, tai tokios sąlygos dažniausiai akcentuojamos vėsesniais metų laikais, kuomet visi augalai auginami šiltnamiuose, specialiuose angaruose ar kitose patalpose. Vasaros metu sąlygos yra geresnės, nes saulė šviečia ilgiau, tad lieka tik laistyti. Žiemos metu būtina palaikyti tam tikrą temperatūrą, drėgmės lygį. Pradedantiems augintojams reikėtų pasidomėti įrangos įsigijimu, nes tikėtina, kad vėsesniais orais tikrai jos prireiks.

Galvojantiems apie nuolatinį gėlininkystės verslą reikėtų žinoti, kad įsigyta įranga yra ilgalaikė investicija – ją bus galima panaudoti ne vienerius metus. Šaltesniais orais oro temperatūros palaikymui dažniausiai naudojami elektriniai šildytuvai, bet čia daugiausia dėmesio reikia skirti patalpų plotui. Jeigu patalpos yra didelės, tai įprasta, kad šildytuvas turės būti galingesnis. Kartais rekomenduojama pirkti kelis silpnesnius, juos išdėstant tam tikrose pozicijose. Tos patalpos, kurios šildomos kuru, įprastai turėtų būti ir daugiau ventiliuojamos, jog patalpose neužsiliktų nereikalingų dujų ar kitų išmetamųjų medžiagų, kurios galėtų pakenkti gėlių augimui.

Ne ką mažiau svarbu pasirūpinti ir tinkamu drėgmės palaikymu. Dažniausiai akcentuojama, kad gėles reikia laistyti reguliariai, tačiau patyrę augintojai pabrėžia, kad nesunkiai galima įrengti drėkinimo sistemas, jog būtų sutaupomi vandens kiekiai, o taip pat ir augalai vandenį įsisavins daug geriau. Liks pasirūpinti tik apšvietimu – yra visokių lempų, kurios atstoja saulės šviesą, tad ir jomis gali tekti pasirūpinti šaltesniais orais.