Rankinis bagažas, ką reikia žinoti?

rankinis bagazasDaug keliaujantys žmonės, puikiai žino, kad geriausi įvairių oro linijų kelionių lėktuvu pasiūlymai būna ypač geri, kai į bilieto kainą įskaičiuojamas tik rankinis bagažas. Taigi galite su savimi pasiimti ne daugiau nei 10 kg svorio ir specialių išmatavimų: 40 x 20 x 25 (Ryanair) ir 40 x 30 x 20 (Wizzair). Svarbu, kad tokio dydžio jūsų asmeninis krepšys tilptų po kėde, esančia priešais keleivį. Kad lengviau būtų įsivaizduoti, tai galėtų būti vidutinio dydžio kuprinė ar nešiojamo kompiuterio krepšys.

Jei į tokio išmatavimo rankinę, jūsų bagažas netelpa, tuomet yra galimybė vežtis, porą rankinio bagažo krepšių. Tai galima padaryti įsigijus pirmenybinį įlaipinimą į lėktuvą. Dažniausiai ši galimybė yra suteikiama iki skrydžio likus pusvalandžiui.

Nemažiau yra svarbu žinoti, ko negalima vežtis rankiniame bagaže. Pavyzdžiui, visi skysčiai: šampūnas, kvepalai, makiažo valiklis, dantų pasta, losjonas ar kt. privalo būti supilstyti į 100 ml talpos buteliukus. Bendras skysčių kiekis turėtų neviršyti 1 litro.  O jei norisi su savimi turėti vandens, troškuliui numalšinti, tuomet rekomenduotina jį įsigyti oro uosto parduotuvėje ar kavinėje, praėjus patikros vietą. Be to visi buteliukai su skysčiais privalo būti supakuoti į specialų skaidrų maišelį, kurių galima rasti netoliese saugumo patikros punktų.

Į draudžiamų daiktų sąrašą, žinoma patenka visi šaunamieji ginklai ar daiktai, galintys iššauti; aštrūs arba smailūs daiktai ir įrankiai, kuriais galima sužeisti. Išimtis gali būti taikoma vienkartiniams skustuvams, kuriuos gabenate kartu su kitomis higienos priemonėmis, rankiniame bagaže. Tikslų sąrašą ką galima vežtis rankiniame bagaže, skrendant lėktuvu, galite rasti apsilankę oficialiuose oro linijų internetinėse svetainėse bei keliautojų forumuose.