Paskolų refinansavimas internetu: ką reikia žinoti vartotojams?

Lietuvoje finansų rinkos priežiūros institucijos dabar akylai stebi kredito bendrovių veiklą, Creditus.lt pastebi, jog jos itin dažnai pagauna kreditorius, kurie į skolinimą nežiūri atsakingai. Tai ypač liečia paskolų refinansavimo paslaugas siūlančius paskolų teikėjus. Jie neretai kliento mokumą įvertina ne taip kaip reikalaujama. Vartotojams, aišku, dėl to nerimauti nereikia. Priežiūros institucijos baudžia tik bendroves, kurios užsiima neatsakingu skolinimu.

paskolu refinansavimas internetu

Net ir paskolų refinansavimas turi būti atliekamas laikantis atsakingumo principų.

Visoms kredito įstaigoms taikomi reikalavimai kruopščiai tvarkyti asmeninius vartotojų duomenis, būtina juos tinkamai patikrinti. Paskolų refinansavimas irgi turi būti atliekamas tik tuomet, jeigu paaiškėja, kad asmuo gali prisiimti naujus įsipareigojimus. Tam atliekami skaičiavimai. Žiūrima, ar naujų ir jau esamų įsipareigojimų suma nebus per daug didelė klientui.

Jeigu klientas, gaudamas refinansavimo paskolą, negalės sumokėti įmokų dėl per daug mažų pajamų, tai jam net ir refinansavimas negali būti suteikiamas. Tai pabrėžiama kreditoriams taikomuose mokumo vertinimo nuostatuose. Šie nuostatai yra pagrindiniai, kurių privalu laikytis visiems paskolų teikėjams, teikiantiems vartojimo kreditus ar paskolas.

Paskolų refinansavimas tai – vartojimo paskolos ir kreditai, tik suteikiami kitaip.

Daugelis vartotojų mano, kad refinansavimo paslauga yra kažkuo išskirtinė, tačiau tai yra tas pats kas vartojimo kreditas. Skiriasi tik šios paslaugos suteikimo principas. Kredito bendrovės, kurios gali pasiūlyti refinansavimo paslaugą, vis tiek turi patikrinti asmens kreditingumą. Be jo paskolų bendrovė negali suteikti jokių paskolų.

Paskolų refinansavimas atliekamas paprastai – klientas paskolos sumos negauna. Jis jos negauna todėl, kad vyksta skolų perėmimas iš kitų kredito bendrovių. Asmuo pateikia paraišką, o jeigu bendrovė sutinka refinansuoti asmens turimus įsipareigojimus, tai tada pats kreditorius sumoka visas skolas. Paprastai kalbant, kreditorius klientui pinigų neperveda. Tokiu būdu siekiama išvengti situacijų, kuomet refinansavimo paskola išleidžiama visai kitiems tikslams nei buvo tartasi.

Jeigu jums reikalingas paskolų refinansavimas, tai jokiu būdu nesiskolinkite iš tokių bendrovių, kurios siūlo akivaizdžiai didesnes palūkanas nei mokate dabar. Taip pat nereikia skolintis ir tais atvejais, jeigu refinansavimo paskolos palūkanos yra tokios pat kaip ir dabartinių kreditorių ar paslaugų teikėjų, kuriems mokate mėnesio įmokas. Tiesiog net ir su refinansavimo paskola tada nesumažintumėte įsipareigojimų.