Kaip identifikuoti nesąžiningus autoservisus?

kondicionieriu pildymasAutomobilius kruopščiai prižiūrintys transporto priemonių savininkai turėtų suklusti – automobilių remonto paslaugas teikiantys specialistai turės keisti veiklos formas. Jeigu iki šiol kondicionierių pildymas bei kitos panašios paslaugos buvo atliekamos specialistų, dirbančių pagal verslo liudijimus, turėkite galvoje, kad jie privalės išrašyti jau kitus apskaitos dokumentus. Jeigu prieš tai negaudavote jokių čekių ar kvitų, tai dabar jų reikalauti tikrai apsimokės. Įsigalios pataisos, kuomet vartotojai galės susigrąžinti dalį sumokėto GPM už pasinaudotas transporto priemonių remonto ir susijusias paslaugas. VMI įspėja, kad didėja baudos tiems, kurie slėps mokesčius ir nesiskaitys su klientais. Tačiau, verslo liudijimų savininkai taipogi atšauna, kad iš jų pusės keisis ne tik veiklos formos, bet ir paslaugų kainos.

Iki šiol verslo liudijimų turėtojai, kurie vertėsi automobilių remonto paslaugomis, valstybei mokesčius mokėjo pagal tam tikrus tarifus. Pavyzdžiui, norint mėnesį dirbti pagal verslo liudijimą, jo kaina atsieina apie 150 eurų. Į šią kainą įskaičiuojami PSD, VSD bei GPM mokesčiai. Tačiau, po naujųjų metų įsigalioja tvarka, kuomet šie asmenys turės mokėti tik 36 eurus per mėnesį, jeigu per prie individualios veiklos pažymos. Paprastai kalbant, verslo liudijimai šioms veikloms bus naikinami.

Nepaisant to, kad automobilių remonto ir susijusias paslaugas teikiantys asmenys mokės mažiau mokesčių, jie atšauna, kad paslaugos turėtų brangti apie 30 procentų. Tame nėra visiškai jokios logikos ir tai tik patvirtina, kad šie asmenys paslaugas teikė slėpdami mokesčius. Vartotojams, kuriems atsiras galimybė atgauti sumokėtą GPM dalį, turės reikalauti sąskaitų faktūrų ar kitų apskaitos dokumentų, nes tik juos turint, bus galima susigrąžinti permokas.

Ekspertai taip pat įžvelgia lengvą būdas atpažinti nesąžiningus specialistus. Paprastai kalbant, jeigu šie asmenys pakels paslaugų kainas po naujų metų, vadinasi jie prieš tai slėpė mokesčius ir jų nemokėję taip, kaip reikėjo. Viešai kalbama, kad tokiais atvejais vartotojams siūloma keisti specialistus, nes patikimi ir ilgą laiką dirbantys profesionalai neturės pagrindo keisti mokestinės tvarkos t.y. jiems nebus preteksto kelti kainų, nes jos turėtų išlikti tokios pačios ar net mažėtų.

Taip pat pabrėžtina, kad dalis ekspertų įžvelgia dar didesnę galimybę slėpti mokesčius. Na, galbūt ne didesnę, bet tiesiog galimybės bus tokios pačios. Iki šiol verslo liudijimų turėtojai arba išrašydavo kvitus arba ne. Dabar bus lygiai tas pats, nes vietoje kvitų, jiems reikės išrašyti sąskaitas faktūras. Iš esmės principas nesikeičia – keičiasi tik dokumento rūšis. Paprastai kalbant, tie, kurie anksčiau klientams kvitų nedavė, neduos ir sąskaitų faktūrų. Galutiniame rezultate situacija bus tokia, kad valstybė iš anksto surinks mažiau mokesčių ir tiek. Deklaracijų pateikimų laikui atėjus, nesąžiningi specialistai tiesiog nurodys, kad jie gavo nedaug pajamų ir tiek, o VMI neturės kaip prie ko prisikabinti.

Kas liečia sąskaitų faktūrų reikalavimą, pabrėžtina, kad yra būdas apsieiti be didesnių kainų. Paprastai kalbant, atvykus į servisą ir pasiteiravus kainos, užsakykite paslaugas. Kai ateis metas mokėti pinigus, sumokėkite, o tuomet reikalaukite apskaitos dokumento. Specialistai neturės teisės pakelti kainos, jie negalės argumentuoti tuo, kad norint apskaitos dokumento, teks mokėti didesnę kainą. Tiesiog tokie asmenys turi mokesčius apsiskaičiuoti patys, o ne juos taikyti klientams. Jie visada turi pateikti sąskaitas faktūras, kai tik to paprašo klientas. Jeigu reikalaujama didesnė suma, galima daryti prielaidą, kad sumokėti pinigai į apskaitą nėra traukiami, nes priešingu atveju, specialistams nebūtų problemų išrašyti tų dokumentų.