Kaip efektyviai susikrauti lagaminą?

Mes jums paruošėme straipsnių seriją, kurios pagalba į keliones susiruošite žymiai lengviau, pirmasis straipsnis atkreips dėmesį į vieną labiausiai erzinančių ir svarbiausių dalykų, kurį reikia atlikti prieš kelionę. Kiekvienas žmogus, kuriam nors kartą teko pakuotis lagaminą žino, kad daiktų susidėjimas į kelionę yra tikrai sunkesnė užduotis nei gali pasirodyti iš pradžių. Galų gale viskas priklauso ne vien nuo to, ką jūs pasiimsite į kelionę, bet ir nuo to kaip tai pasiimsite.

Skaitykite toliau, jei jau pavargote nuo to, kad reikalingi daiktai niekuomet iš pirmo karto nesutelpa jūsų lagamine ir jums nuolatos reikia spręsti, ką pasiimti ir ką palikti.

  • Pirmas žingsnis – pakavimo metodika

Daugelis dažnai keliaujančių žmonių jau yra įvaldę vienokią ar kitokią pakavimo sistemą. Dvi populiariausios yra drabužių lankstymas arba vyniojimas.

Lankstymas

Lankstyti drabužius esame pripratę nuo vaikystės, nes tik taip juos galėdavome sutalpinti į savo spintą ar komodą. Keliaujant lankstymas geriausiai veikia, jei imate nemažai drabužių su kietesne medžiaga, tai gali būti džinsai ar kita panaši medžiaga. Drabužius lankstykite ant kieto ir lygaus paviršiaus, tuomet susidarys mažiau raukšlių, drabužiai nesusilamdys ir užims mažiau vietos lagamine. Tai gali būti lyginimo lenta, stalas ar net švarus grindų lopinėlis. Internete surasite tikrai ne vieną vaizdo įrašą, kurio pagalba išmoksite sulankstyti, beveik bet kokį rūbą (pavyzdžiui prieš porą metų internetą apskriejo vaizdo įrašas mokantis sulankstyti marškinėlius per kelias sekundes).

Vyniojimas

Nemažai keliautojų teigia, kad drabužių vyniojimas sutaupo daugiau vietos jūsų lagaminuose nei lankstymas (iš patirties galiu pasakyti, kad man tai pasiteisino taip pat). Ant suvyniotų drabužių neatsiras gilių raukšlių, kurios gali atsirasti ant neteisingai sulankstytų drabužių (tai ypač aktualu tiems, kurių drabužiai bus lagaminuose ilgesnį laiką). Vyniojimo metodas labiausiai tinka minkštai medžiagai – medvilnei ir vilnai, nes šios medžiagos mažiau pasiduoda raukšlėjimuisi. Jei vyniojate marškinius ar sukneles, tuomet tiesiog sulenkite rankoves ant liemens ir tuomet vyniokite nuo apykaklės žemyn. Suvynioję perbraukite per drabužį kelis kartus, kad pašalintumėt visas matomas raukšles ir viskas – vyniojimo procesas baigtas.

Kompresavimas

Šis metodas yra tiems, kurie nori į kelionę pasiimti kuo daugiau daiktų (įspėjimas – jei pasirinksite šį metodą, tuomet stebėkite, kad lagaminai neplyštų nuo svorio). Šiam metodui reikės jau sulankstytų ar suvyniotų rūbų ir specialių plastikinių maišelių, iš kurių dulkių siurblio ar kito orą išsiurbiančio aparato pagalba galėsite iš maišelio išraukti orą. Šio pakavimo metodo pliusas yra tas, kad iš maišelio ištraukus orą, jūs tikrai galėsite sutalpinti daug daugiau rūbų nei būtumėt sutalpinę įprastai metodais. Tačiau žinoma yra ir minusas, tai reikalauja žymiai daugiau darbo ir todėl pakuotis turite pradėti žymiai ankščiau. Taip pat, kaip jau minėjome ankščiau, atsilaisvinusi vieta gali jus sugundyti pasiimti žymiai daugiau drabužių, o tai nėra į naudą nei jums, nei jūsų lagaminui. Taip pat naudojantis šiuo būdų labiau tikėtina, kad drabužiai susilamdys ir po to juos teks lyginti.

Čia ir pabaigsime pirmąją straipsnių ciklo dalį. Kitame straipsnyje aptarsime likusias lagaminų pakavimo metodikas, o taip pat nepamiršime ir daiktų, kurie yra sukurti tam, kad mūsų pakavimosi patirtis nebūtų tokia sunki ir pasiruošimas išvykimui į atostogas, komandiruotes ar bet kokias kitas keliones būtų žymiai lengvesnis negu buvo iki šiol, o iki tol kol perskaitysite sekantį straipsnį, išbandykite patarimus, kuriuos jums davėme šiame.