Į ką atsižvelgti perkant batus vaikams?

Patogi avalynė yra labai svarbi kiekvienam žmogui, nes tai įtakoja tiek savijautą, tiek ir galimybes ilgesnį laiką išbūti darbingiems. Tačiau kalbant apie vaikus, šis klausimas tampa dar opesnis, nes labai svarbu parinkti tinkamą avalynę, ypač pirmaisiais jų gyvenimo metais.

batai vaikams internetuŽmogaus pėda auga iki kol jam sukanka 18-20 metų ir iki to laiko gali būti deformuojama. Tai yra ypač aktualu, kalbant apie vaikus iki 6 metų, kurių pėdos dar nėra labai jautrios skausmui. Tokio amžiaus vaikas gali net nejausti, kai per maža avalynė pradeda deformuoti jo pėdas, todėl yra labai svarbu pastoviai stebėti vaiko kojų augimą ir laiku pasirūpinti tinkamu batų dydžiu.

Dažniausiai, vaikiška avalynė yra perkama parduotuvėse, kur yra galimybė ją pamatuoti ir išsirinkti tinkamą variantą. Tačiau mūsų laikais daug prekybos yra perkeliama į elektroninę erdvę, kas leidžia įsigyti daugelį prekių, tame tarpe ir avalynę, geresnėmis kainomis, nepriklausomai nuo to, kokioje šalies vietoje esate. Kaip gi tokiu atveju teisingai išsirinkti batus vaikams?

Batai vaikams internetu – nėra misija neįmanoma. Reikia tiesiog atkreipti dėmesį į keletą patarimų, kurie leis pasirinkti teisingai:

  • Pirmiausia – reikia išmatuoti vaiko pėdą. Lengviausia tai padaryti tiesiog pastačius ją ant popieriaus lapo ir apvedus pieštuku, o tada išmatuoti atstumą nuo didžiojo piršto iki kulno. Įsitikinkite, kad brėžiant liniją, pieštukas būtų 90 laipsnių kampu pakrypęs nuo lapo, tada gautas rezultatas bus tiksliausias. Prie gauto rezultato pridėkite dar 1 cm. Tai daroma tam, kad palikti pėdai vietos augimui.
  • Išmatavus pėdą, pasižiūrėkite avalynės dydžių lentelę ir raskite joje dydį, labiausia atitinkantį jūsų vaiko koją.
  • Atkreipkite dėmesį ir į tai, ar nėra nurodyta, kad avalynės modelis yra sumažinto dydžio. Jei tokia informacija yra, tai nurodytą skaičių reikia atimti iš vaiko pėdos ilgio ir tada pridėti 1 cm. Laikydamiesi šių nurodymų visada galėsite pasirinkti pačią tinkamiausią avalynę savo vaikui.