Gėlių auginimas Lietuvoje

gelesVisos gėlės Lietuvoje auginamos atsižvelgiant į kiekvienos rūšies reikalaujamas auginimo sąlygas, todėl logiška, kad vienas gėles galima įsigyti šiltesniu metų laiku, o kitas – ir vėsesniais laikotarpiais. Auginimo procesas yra ganėtinai sudėtingas, nes užsiimantys gėlininkystės privalo nemažai laiko skirti ir augalų stebėjimui – augintojai turi stebėti tiek drėgmės lygį, tiek oro temperatūrą, o esant kažkokiems puvėsiams, juos privalo nedelsiant pašalinti, jog kitoms gėlėms nenutiktų tas pats. Lietuvoje dažniausiai yra auginamos tradicinės ir pačios populiariausios gėlių rūšys – tulpės, rožės, gvazdikai ir t.t. Šias gėles augintojai siūlo ištisus metus –  tai labiausiai perkamos gėlių rūšys.

Kiekvienam besidominčiam gėlininkystės veikla reikėtų žinoti, kad šie augalai auginami visus metus, tačiau tai nereiškia, kad jie sodinami ir prižiūrimi lauke. Žinoma, vasaros laikotarpiu dauguma gėlių yra sodinamos lauke, bet kalbant apie prekybą, nemaža dalis jų auga ir specialiai įrengtuose šiltnamiuose. Gėlininkystės veikla yra pelninga, bet neretai galima patirti ir nemažai nuostolių, kuomet nėra tinkamos priežiūros. Tai reiškia, kad jog gali atsitikti tokių nesklandumų, jog gėlių šaknys ims pūti – taip nutinka dėl dažno laistymo. Susikaupusi drėgmė ima ir pakenkia gėlių šaknims, todėl svarbu pasidomėti kokio kiekio vandens reikia tam tikrų gėlių rūšių laistymui.

Ne ką mažiau svarbus ir laistymas – gėlininkai dažniausiai įrengia specialias drėkinimo bei laistymo sistemas, kurios reikiamu metu drėkina gėles reikiamu vandens kiekiu. Jeigu gėlės yra per daug laistomos, tai jos tiesiog ims pelyti ir pūti. Taipogi visada reikia prižiūrėti ir oro temperatūrą – nes ji nuolatos turi būti vienoda. Kokios oro temperatūros reikia konkrečioms gėlėms – galite sužinoti internete. Dėl vandens bei šilumos skirtumų, dažniausiai gėlių rūšys yra auginamos atskirose patalpose ar šiltnamiuose t.y. viena rūšis auginama vienoje, o kita – kitoje patalpoje.

Kas liečia saulę, kuri itin svarbi gėlių vystymuisi, tai čia gėlininkai pabrėžia, jog Lietuvoje galima įsigyti specialias apšvietimo sistemas, todėl nebus būtina viską auginti lauke. Tiesiog reikės papildomos elektros – visas lempas bus galima palikti kad ir apskirtą parą. Daugiau informacijos apie gėlininkystes rasite specializuotose svetainėse.